Skip to main
Nikécreatief Ulamo December2022 249
Kennisbank

Leren in de praktijk bij Ulamo: bouw aan een toekomst in de techniek

Metaal, Holding
Leestijd: 3 minuten

De techniek verandert snel en goede vakmensen zijn belangrijker dan ooit. Daarom werken wij bij Ulamo graag samen met scholen om nieuwe talenten op te leiden in de praktijk. Via het Graafschap College, in samenwerking met de Anton Tijdinkschool, kun je een BBL-opleiding volgen en daarbij je praktijkervaring opdoen bij ons. Een van onze collega’s die zijn loopbaan bij ons begon via een BBL-opleiding, is Rik Seegers. In dit interview vertelt hij meer over zijn traject, de opleiding en hoe hij zich bij Ulamo heeft ontwikkeld. 

Rik 2025
Nikécreatief Ulamo December2022 343

Van BBL’er naar productiemanager

“Ik ben begonnen met de BOL-opleiding niveau 2 Mechatronica aan de Anton Tijdinkschool in Terborg, die ik in 2016 heb afgerond. Via deze school kwam ik in contact met Ulamo. Zij zochten een BBL-leerling voor de Technische Dienst Metaal. Zelf wilde ik graag een BBL-traject volgen, omdat ik graag wilde werken én mijn niveau 3-diploma wilde behalen” vertelt Rik.

Na een meeloopweek klikte het van beide kanten en mocht Rik starten als leerling-monteur in de Technische Dienst. In 2018 rondde hij zijn niveau 3-opleiding af aan het Graafschap College. “BBL was voor mij echt de ideale oplossing. De balans tussen werken en leren was perfect,” blikt hij terug. Die positieve ervaring motiveerde hem om door te gaan met niveau 4, de opleiding Technicus Mechatronica, die hij in 2020 succesvol afrondde. Ook daarna bleef Rik leergierig. Na het behalen van zijn niveau 4-diploma groeide hij door naar de rol van coördinerend monteur bij de Technische Dienst.

“Ik had de smaak van het studeren te pakken,” vertelt hij. “Ik wilde graag verder leren en Ulamo stond daar volledig achter. Daarom ben ik gestart met de deeltijdopleiding Technische Bedrijfskunde aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen.” In juni 2024 sloot Rik zijn hbo-opleiding succesvol af. Kort daarna maakte hij een nieuwe stap: na acht plezierige jaren bij de Technische Dienst werd hij productiemanager op de metaalafdeling.

Nikécreatief Ulamo December2022 250

Leren in de praktijk

Tijdens zijn leerperiode werkte Rik vier dagen per week in de Technische Dienst van Ulamo. “Ik werkte mee aan verschillende projecten en opdrachten,” vertelt Rik. “Per periode moest ik een schoolopdracht maken. Samen met mijn begeleider, Hans Heersink, zochten we telkens een geschikte opdracht uit. Die werkte ik vervolgens in de avonduren uit, zodat ze konden dienen als bewijslast voor mijn opleiding. Ulamo is een zeer veelzijdig bedrijf met veel verschillende processen en technieken,” legt hij uit. “Dat maakt het een interessant bedrijf om stage te lopen. Je kunt hier echt ontdekken waar jouw interesses liggen en waar juist niet. Daarnaast zijn de begeleiding en ondersteuning binnen het bedrijf gewoon heel goed.”

“Door samen te werken met ervaren monteurs heb ik veel kunnen leren over verschillende technieken”

Binnen het team voelde Rik zich al snel op zijn plek. “Door samen te werken met ervaren monteurs heb ik veel kunnen leren over verschillende technieken. De begeleiding van Hans was altijd erg prettig. Hij hielp mee met het zoeken naar geschikte stageopdrachten en gaf altijd goede feedback op mijn werkstukken,” vertelt hij. “Door het uitvoeren van alle schoolopdrachten heb ik kennis mogen maken met het bedrijf, de processen en de technieken. Dit helpt mij tot op de dag van vandaag in mijn huidige rol binnen het bedrijf”.

Nikécreatief Ulamo December2022 186

De kracht van een BBL-opleiding

Rik kijkt positief terug op zijn keuze. “BBL was voor mij de perfecte combinatie van werken en leren. Ulamo heeft mij de mogelijkheid geboden om na het BBL-traject een vervolgstudie te doen. Ook na deze opleiding ben ik in een passende functie terechtgekomen. Ulamo denkt mee over jouw persoonlijke ontwikkeling.”

“In de loop der jaren heb ik een passie ontwikkeld voor de metaalsector. Om hiervan deel uit te maken, samen met een team van ongeveer vijftig mensen, maakt me erg trots.”

Nikécreatief Ulamo December2022 20

Klaar voor jouw volgende stap?

Wil jij, net als Rik, leren in de praktijk en je ontwikkelen binnen een technisch bedrijf dat met je meedenkt? Bij Ulamo krijg je de kans om te groeien, te leren en een vak te ontdekken waar toekomst in zit.

Neem gerust contact op met Rike Lieverdink. Zij vertelt je graag meer en laat je met plezier zien hoe het er bij ons aan toe gaat.

We delen nieuws, kennis & innovaties